Meist

MTÜ Spordiklubi Biomechanics Group on Tartus trampoliinvõimlemisega (batuudihüpped ja topelt-trampeti hüpped) tegelev spordiklubi, mis alustas tegevust aastal 1998 ja kuulub Eesti Võimlemisliitu.

Klubi algusajast kuni tänaseni on batuudihüppe oskuse omandanud meie klubis üle mitmesaja lapse. Praegu on klubis ligi 70 trampoliinvõimlemisehuvilist vanuses 4 kuni 20 aastat, keda juhendavad 4 treenerit.

Batuudihüpped, mis on ka olümpiamängude kavas, on maailmas üsna levinud spordiala. See on üks vähestest spordialadest, millega võib alustada väga noores eas (3-4 aastaselt). Trampoliinvõimlemine on paljuski seotud sportvõimlemisega, mis nõuab head vastupidavust ja jõudu. Selle spordialaga tegeldes ei omandata mitte ainult hüppamisoskus, vaid ka ilus rüht ja üleüldine hea vorm. Erinevalt paljudest teistest spordialadest treenib hüppamine peaaegu kõiki lihaseid. Heade tulemuste ja tahtejõuga võivad parimatest saada tipptasemel trampoliinvõimlejad.

Klubi esialgseks tegutsemise eesmärgiks oli tutvustada lapsi aktiivse ja huvitava spordialaga. Hiljem lisandus soov osaleda rahvusvahelistel võistlustel ja neid ka ise korraldada. Alates 2002. aastast on Biomechanics Group osalenud mitmetel suurvõistlustel paljudes erinevates riikides ning korraldanud nii mõnegi rahvusvahelise turniiri Tartus. Klubi liikmed on Eestit esindanud mitmetel noorte MM-idel ja Juuniorite EM-idel.

Lisaks iganädalastele treeningutele korraldab klubi ka linna- ja suvelaagreid.

Võistlusbatuut on neljakandiline, mille mõõtmed on ~3x5x1,2 meetrit. Batuudi võrk on punutud erineva laiusega paeltest (4-16 mm). Võistlustel tuleb batuudil sooritada seeria, mis koosneb 10 elemendist.
Topelt-trampet on nagu väike batuut, mis koosneb kahest osast (kahest trampetist), millest esimene osa on kaldu ning teine põrandaga paralleelne. Sellel sooritatakse jooksu pealt kaks elementi nii, et esimene maandutakse võrgule ning teine maha maandumisalale.