Tag: 2017

Twister Winter Tournament 2017

Tagged with:

Twister Winter Tournament 2017

Individual trampoline

Mini class
Arabel Pedoson (I routine)
Arabel Pedoson (II routine)
Kristin Arabella Oja (I routine)
Kristin Arabella Oja (II routine)

Rafael Karu (I routine)
Rafael Karu (II routine)
Bruno Rõzov (I routine)
Bruno Rõzov (II routine)
Ronald Sikk (I routine)
Ronald Sikk (II routine)
Aaron Karu (I routine)
Aaron Karu (II routine)

Children class B
Keilika Meos (I routine)
Keilika Meos (II routine)
Brigitta Seire (I routine)
Brigitta Seire (II routine)
Tuule Mai Metsoja (I routine)
Tuule Mai Metsoja (II routine)
Marianne Tabas (I routine)
Marianne Tabas (II routine)

Morgan Matthias Rikken (I routine)
Morgan Matthias Rikken (II routine)

Children class A
Andreas Truija (I routine)
Andreas Truija (II routine)

Youth class
Kaarel Räisa (I routine)
Markus Tamm (I routine)
Markus Tamm (II routine)
Harry Noorsalu (I routine)
Harry Noorsalu (II routine)
Marten Sten Rahuoja (I routine)
Marten Sten Rahuoja (II routine)

Junior class
Karl Oskar Vedler (I routine)
Karl Oskar Vedler (II routine)
Sten Püvi (I routine)
Sten Püvi (II routine)
Alexander Gregor Reinaste (I routine)
Alexander Gregor Reinaste (II routine)
Rainer Raiend (I routine)
Rainer Raiend (II routine)
Synchronised trampoline

Mini class
Arabel Pedoson & Berit Lepp (I routine)
Arabel Pedoson & Berit Lepp (II routine)

Aaron Karu & Rafael Karu (I routine)
Aaron Karu & Rafael Karu (II routine)

Children class B
Tuule Mai Metsoja & Kristin Arabella Oja (I routine)
Tuule Mai Metsoja & Kristin Arabella Oja (II routine)
Brigitta Seire & Keilika Meos (I routine)
Brigitta Seire & Keilika Meos (II routine)

Junior class
Alexander Gregor Reinaste & Sten Püvi (I routine)
Alexander Gregor Reinaste & Sten Püvi (II routine)
Karl Oskar Vedler & Kaarel Räisa (I routine)
Karl Oskar Vedler & Kaarel Räisa (II routine)

Tagged with:

WAGC 2017

Tagged with:

Estonian Open Cup 2017 & Tartu Open Cup

Tagged with:

WAGC 2017

Individual trampoline

Hanna Samelselg (I routine)
Hanna Samelselg (II routine)
Triinu Jõesaar (I routine)
Triinu Jõesaar (II routine)
Keitlyn-Merit Sepp (I routine)
Keitlyn-Merit Sepp (II routine)
Kaarel Räisa (I routine)
Kaarel Räisa (II routine)
Karl Oskar Vedler (I routine)
Karl Oskar Vedler (II routine)
Krete Kaasik (I routine)
Krete Kaasik (II routine)
Anneli Kuldkepp (I routine)
Anneli Kuldkepp (II routine)
Helena Samelselg (I routine)
Helena Samelselg (II routine)

 

Synchronised trampoline

Hanna Samelselg & Triinu Jõesaar
Merlin Klemm & Keitlyn-Merit Sepp
Kaarel Räisa & Karl Oskar Vedler

 

DMT

Hanna Samelselg (I routine)
Hanna Samelselg (II routine)
Triinu Jõesaar (I routine)
Triinu Jõesaar (II routine)
Merlin Klemm (I routine)
Merlin Klemm (II routine)
Keitlyn-Merit Sepp (I routine)
Keitlyn-Merit Sepp (II routine)
Kaarel Räisa (I routine)
Kaarel Räisa (II routine)
Karl Oskar Vedler (I routine)
Karl Oskar Vedler (II routine)
Helena Samelselg (I routine)
Helena Samelselg (II routine)
Anneli Kuldkepp (I routine)
Anneli Kuldkepp (II routine)

Tagged with:

Estonian Open Cup

Mini class
Arabel Pedoson (I routine)
Arabel Pedoson (II routine)
Arabel Pedoson (final)
Berit Lepp (I routine)
Berit Lepp (II routine)
Berit Lepp (final)
Kristin Arabella Oja (I routine)
Kristin Arabella Oja (II routine)
Kristin Arabella Oja (final)
Sofia Laaniste (I routine)
Sofia Laaniste (II routine)
Sofia Laaniste (final)
Merilin Viiklaid (I routine)
Merilin Viiklaid (II routine)
Merilin Viiklaid (final)
Merit Malinin (I routine)
Merit Malinin (II routine)
Merit Malinin (final)
Meelia Neido (I routine)
Meelia Neido (II routine)
Sonja Kralla (I routine)
Sonja Kralla (II routine)
Marie Kruusa (II routine)

Caius Priit Riisalu (I routine)
Caius Priit Riisalu (II routine)
Caius Priit Riisalu (final)
Rasmus Blok (I routine)
Rasmus Blok (II routine)
Rasmus Blok (final)
Erik Kruusa (I routine)
Erik Kruusa (II routine)
Erik Kruusa (final)
Alan Richard Itse (I routine)
Alan Richard Itse (II routine)
Alan Richard Itse (final)
Bruno Rõzov (I routine)
Bruno Rõzov (II routine)
Bruno Rõzov (final)
Ralf Kivirüüt (I routine)
Ralf Kivirüüt (II routine)
Ralf Kivirüüt (final)
Rafael Karu (I routine)
Rafael Karu (II routine)
Aaron Karu (I routine)
Aaron Karu (II routine)
Rasmus Rannik (I routine)
Rasmus Rannik (II routine)

Lasteklass
Hanna Samelselg (I routine)
Hanna Samelselg (II routine)
Hanna Samelselg (final)
Katarina Elling (I routine)
Katarina Elling (II routine)
Katarina Elling (final)
Kerti Järg (I routine)
Kerti Järg (II routine)
Kerti Järg (final)
Kaisa Wirth (I routine)
Kaisa Wirth (II routine)
Kaisa Wirth (final)
Greete-Getriin Osolin (I routine)
Greete-Getriin Osolin (II routine)
Greete-Getriin Osolin (final)
Saara Martoja (I routine)
Lenne Mats (I routine)
Lenne Mats (II routine)
Triinu Jõesaar (I routine)
Triinu Jõesaar (II routine)
Carol Liina Riisalu (II routine)

Arseni Tšurdaljov (I routine)
Arseni Tšurdaljov (II routine)
Arseni Tšurdaljov (final)
Kert Märten Kedelauk (I routine)
Kert Märten Kedelauk (II routine)
Kert Märten Kedelauk (final)
Kaspar Ivanov (I routine)
Kaspar Ivanov (II routine)
Kaspar Ivanov (final)
Andreas Truija (I routine)
Andreas Truija (II routine)
Andreas Truija (final)
Aadu Tordik (I routine)
Aadu Tordik (II routine)
Aadu Tordik (final)
Riko Blok (I routine)
Riko Blok (II routine)
Riko Blok (final)

Youth class
Keitlyn-Merit Sepp (I routine)
Keitlyn-Merit Sepp (II routine)
Keitlyn-Merit Sepp (final)
Mirjam Kärk (I routine)
Mirjam Kärk (II routine)
Mirjam Kärk (final)
Hanna Rea Err (I routine)
Hanna Rea Err (II routine)
Hanna Rea Err (final)
Ester Nugis (I routine)
Ester Nugis (II routine)
Ester Nugis (final)
Karolina Anvelt (I routine)
Karolina Anvelt (II routine)
Karolina Anvelt (final)
Merlin Klemm (I routine)
Merlin Klemm (II routine)
Merlin Klemm (final)
Elis Kraav (I routine)
Elis Kraav (II routine)
Aiki Suits (I routine)
Aiki Suits (II routine)

Kaarel Räisa (I routine)
Kaarel Räisa (II routine)
Kaarel Räisa (final)
Valtteri Jalava (I routine)
Valtteri Jalava (II routine)
Valtteri Jalava (final)
Martin Gross (I routine)
Martin Gross (II routine)
Martin Gross (final)
Marten Sten Rahuoja (I routine)
Marten Sten Rahuoja (II routine)
Marten Sten Rahuoja (final)
Markus Tamm (I routine)
Markus Tamm (final)
Robert Ranta (I routine)
Robert Ranta (II routine)
Harry Noorsalu (I routine)
Harry Noorsalu (II routine)

Junior class
Krete Kaasik (I routine)
Krete Kaasik (II routine)
Krete Kaasik (final)
Anneli Kuldkepp (I routine)
Anneli Kuldkepp (II routine)
Anneli Kuldkepp (final)
Helena Samelselg (I routine)
Helena Samelselg (II routine)
Helena Samelselg (final)
Karoline Lindpere (I routine)
Karoline Lindpere (II routine)
Karoline Lindpere (final)
Maris Kortel (I routine)
Maris Kortel (II routine)
Maris Kortel (final)
Kristel Rjabov (I routine)
Kristel Rjabov (II routine)
Kristel Rjabov (final)

Rainer Raiend (I routine)
Rainer Raiend (II routine)
Rainer Raiend (final)
Karl Valter Oja (I routine)
Karl Valter Oja (II routine)
Karl Valter Oja (final)
Alexander Gregor Reinaste (I routine)
Alexander Gregor Reinaste (II routine)
Alexander Gregor Reinaste (final)
Karl Oskar Vedler (I routine)
Karl Oskar Vedler (II routine)
Karl Oskar Vedler (final)
Sten Püvi (I routine)
Sten Püvi (II routine)
Sten Püvi (final)

Tagged with:

Tartu Open Cup

Individual trampoline

Konnahüpped
Robin Truija (I routine)
Robin Truija (II routine)
Ardo Johannes Abel (I routine)
Ardo Johannes Abel (II routine)
Richard Karro (I routine)
Richard Karro (II routine)
Carmen Kikkas (I routine)
Carmen Kikkas (II routine)
Sebastian Holm (I routine)
Sebastian Holm (II routine)
Ronja Saksing (I routine)
Ronja Saksing (II routine)
Joonatan Sepp (I routine)
Joonatan Sepp (II routine)
Lisandra Härm (I routine)
Kristiina Sütt (I routine)

Children class B
Kaspar Joala (I routine)
Kaspar Joala (II routine)
Karel Mändar (I routine)
Karel Mändar (II routine)
Maikel Liiva (I routine)
Maikel Liiva (II routine)
Patrik Uleksin (I routine)
Patrik Uleksin (II routine)
Mihkel Liiva (I routine)
Mihkel Liiva (II routine)
Hardi Andero Jens (II routine)
Tristan Mäesepp (I routine)
Tristan Mäesepp (II routine)
Ronald Sikk (I routine)
Ronald Sikk (II routine)
Andre Mikk Abel (I routine)
Andre Mikk Abel (II routine)

 

Synchronised trampoline

Mini class
Arabel Pedoson & Berit Lepp (I routine)
Arabel Pedoson & Berit Lepp (II routine)
Merilin Viiklaid & Meelia Neido (I routine)
Merilin Viiklaid & Meelia Neido (II routine)
Sonja Kralla & Loore Laurimäe (I routine)
Sonja Kralla & Loore Laurimäe (II routine)

Rasmus Blok & Ralf Kivirüüt (I routine)
Rasmus Blok & Ralf Kivirüüt (II routine)
Alan Richard Itse & Rasmus Rannik (I routine)
Alan Richard Itse & Rasmus Rannik (II routine)
Aaron Karu & Rafael Karu (I routine)
Aaron Karu & Rafael Karu (II routine)

Children class B
Marii Heleen Jõgiste & Anneli Oro (I routine)
Marii Heleen Jõgiste & Anneli Oro (II routine)
Brigitta Seire & Keilika Meos (I routine)
Brigitta Seire & Keilika Meos (II routine)
Teele Viilup & Birgit Sõrmus (I routine)
Teele Viilup & Birgit Sõrmus (II routine)
Annabel Veldre & Alissa Ivanova (I routine)
Annabel Veldre & Alissa Ivanova (II routine)
Indra Jalakas & Ingeri Jalakas (I routine)
Indra Jalakas & Ingeri Jalakas (II routine)
Marta Udu & Elinor Martin (I routine)
Marta Udu & Elinor Martin (II routine)
Helena-Liis Henning & Pille-Riin Perv (I routine)
Helena-Liis Henning & Pille-Riin Perv (II routine)

Mihkel Liiva & Maikel Liiva (I routine)
Mihkel Liiva & Maikel Liiva (II routine)
Bruno Rõzov & Karel Mändar (I routine)
Bruno Rõzov & Karel Mändar (II routine)

Children class A
Emili Heinaste & Saara Martoja (I routine)
Emili Heinaste & Saara Martoja (II routine)
Greete-Getriin Osolin & Kaisa Wirth (I routine)
Greete-Getriin Osolin & Kaisa Wirth (II routine)
Hanna Samelselg & Triinu Jõesaar (I routine)
Hanna Samelselg & Triinu Jõesaar (II routine)
Kerti Järg & Katarina Elling (I routine)
Kerti Järg & Katarina Elling (II routine)
Lenne Mats & Sofia Laaniste (I routine)
Lenne Mats & Sofia Laaniste (II routine)

Kaspar Ivanov & Andreas Truija (I routine)
Kaspar Ivanov & Andreas Truija (II routine)
Aadu Tordik & Arseni Tšurdaljov (II routine)

Youth class
Elis Kraav & Karolina Anvelt (I routine)
Elis Kraav & Karolina Anvelt (II routine)
Mirjam Kärk & Keitlyn-Merit Sepp (I routine)
Mirjam Kärk & Keitlyn-Merit Sepp (II routine)
Ester Nugis & Eliise Tael (I routine)
er Nugis & Eliise Tael (II routine)

Karl Valter Oja & Martin Gross (I routine)
Karl Valter Oja & Martin Gross (II routine)
Markus Tamm & Marten Sten Rahuoja (I routine)
Markus Tamm & Marten Sten Rahuoja (II routine)
Riko Blok & Valtteri Jalava (I routine)
Riko Blok & Valtteri Jalava (II routine)
Kert Märten Kedelauk & Robert Ranta (I routine)
Kert Märten Kedelauk & Robert Ranta (II routine)

Junior class
Krete Kaasik & Anneli Kuldkepp (I routine)
Krete Kaasik & Anneli Kuldkepp (II routine)
Kristel Rjabov & Maris Kortel (I routine)
Kristel Rjabov & Maris Kortel (II routine)
Helena Samelselg & Karoline Lindpere (I routine)
Helena Samelselg & Karoline Lindpere (II routine)

Alexander Gregor Reinaste & Sten Püvi (I routine)
Alexander Gregor Reinaste & Sten Püvi (II routine)

Tagged with:

Latvian Championships 2017

Tagged with:

Latvian Championships 2017

Trampoline

Born 2009-2010
Arabel Pedoson (I routine)
Arabel Pedoson (II routine)
Kristin Arabella Oja (I routine)
Kristin Arabella Oja (II routine)

Born 2007-2008
Kaisa Wirth (II routine)

Kaspar Ivanov (II routine)

Born 2005-2006
Keilika Meos (I routine)
Keilika Meos (II routine)
Emili Heinaste (I routine)
Emili Heinaste (II routine)

Born 2003-2004
Keitlyn-Merit Sepp (I routine)
Merlin Klemm (I routine)
Merlin Klemm (II routine)

Kaarel Räisa (II routine)
Kaarel Räisa (finaal)

Born 2001-2002
Karl Oskar Vedler (I routine)
Karl Oskar Vedler (II routine)
Karl Oskar Vedler (finaal)

Täiskasvanud
Krete Kaasik (I routine)
Krete Kaasik (II routine)
Krete Kaasik (finaal)

 

DMT

Born 2009-2010
Arabel Pedoson (I routine)
Arabel Pedoson (II routine)
Kristin Arabella Oja (I routine)
Kristin Arabella Oja (II routine)

Born 2005-2006
Keilika Meos (I routine)

Born 2003-2004
Merlin Klemm (II routine)
Keitlyn-Merit Sepp (I routine)
Keitlyn-Merit Sepp (II routine)

Kaarel Räisa (II routine)

Born 2001-2002
Karl Oskar Vedler (I routine)
Karl Oskar Vedler (II routine)

Born 1996-2000
Anneli Kuldkepp (I routine)
Anneli Kuldkepp (II routine)
Helena Samelselg (I routine)
Helena Samelselg (II routine)

 

Tagged with:

VIII Tarptautinis Turnyras 2017

Tagged with:
Top