Noorte Maailmameistri võistlused 2023

17.-19. november toimus Inglimaal Birminghami linnas 30ndad Noorte Maailmameistrivõistlused (World Age Group Competition).
Eestit oli esindamas 7 sportlast kahest Eesti klubist – BG ja Twister ning 2 kohtunikku.
Eestlastest parima tulemuse tegid Mattias Paul ja Jakob Tikerpalu 11-12 vanuseklassi poiste sünkroonhüpetes, kus nad jõudsid finaali ning saavutasid seal kõrge 4. koha. See on Eesti ajaloos esimene nii kõrge koht sellelt võistluselt!

11-12 vanuseklassi tüdrukute sünkroonhüpetes võistelnud Laura Lisette Rosenbergi ja Melissa Maria Rosenbergi katse kahjuks ebaõnnestus.
Väga hea võistluse tegid Laura ja Melissa topelt-trampetihüpetes, kus nad mõlemad jõudsid finaali ning tegid finaal 1 korralikud katsed. Laura saavutas kokkuvõttes 6. koha ja Melissa 8. koha.

Jakob hüppas topelt-trampetihüpetes kaks head katset ning saavutas kokkuvõttes 11. koha. Jakobi batuudihüpete teine katse kahjuks ebaõnnestus ning tulemuseks jäi seal 19. koht.
Samas vanuseklassis võistles Mattias Paul. Batuudihüpetes saavutas ta 12. koha. Topelt-trampetihüpetes tal üks katse ebaõnnestus ning saavutas 13. koha.

Rafael Karu võistles 13-14 poiste vanuseklassis nii batuudi- kui ka topelt-trampetihüpetes. Rafael sooritas kõik enda katsed edukalt ning tulemuseks batuudihüpetes 48. koht ja topelt-trampetihüpetes 23 koht.

Arabel Pedoson võistles 13-14 tüdrukute batuudi- ja topelt-trampetihüpetes. Kahjuks mõlemal alal üks katse kõige paremini ei läinud. Tulemuseks batuudihüpetes 46. koht ja topelt-trampetihüpetes 31. koht.

Sten Püvi võistles 17-21 meeste batuudi- ja topelt-trampetihüpetes. Batuudihüpetes sooritas ta enda seeria ja saavutas 55. koha. Topelt-trampetihüpetes üks katse täielikult ebaõnnestus ning tulemuseks 27. koht.

Meie kohtunikud Helena Samelselg ja Mirjam Pirn tegid head tööd ning said juurde väärtuslikku kogemust. Suured tänud!

Aitäh kõigile kaasaelajatele ja meie toetajatele – Tartu linn, Tartumaa Kultuurkapital, Järvamaa Kultuurkapital, Eestimaa Kultuurkapital, Järva vald, Eesti Võimlemisliit ning eriti suur tänu meie tublidele lastevanematele!